?>
Filie GBP
"AFRYKA KAZIKA" w nowej wersji
Wpisany przez Klaudia    czwartek, 23 listopada 2023 00:00   
"AFRYKA KAZIKA" w nowej wersji ;)
Lekcja biblioteczna z klasą III szkoły podstawowej była niezwykle fascynującym doświadczeniem. Głównym tematem spotkania było dzieło Łukasza Wierzbickiego, zatytułowane "Afryka Kazika". Lekcja rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia do treści książki, której bohaterem jest Kazik, a jego przygody rozgrywają się w egzotycznej krainie Afryki.
W trakcie zajęć odbyły się też rozmowy na temat przygód Kazika, a wspólne przypomnienie treści książki pomogło w realizacji praktycznej części lekcji. Uczniowie mieli wówczas okazję wykazać się kreatywnością, tworząc ilustracje przedstawiające różne sceny z przygód Kazika. Te ręcznie wykonane ilustracje  posłużą z kolei do stworzenia teatrzyku obrazkowego, który z pewnością będzie dodatkową atrakcją w bibliotece dostarczy i wzbogaci doświadczenie czytelnicze uczniów.
Lekcja zakończyła się entuzjastycznymi "sucharami" na temat książek i biblioteki, które zaprezentujemy już wkrótce. ;)
Edyta Sztylc
 
Co powiecie np. na "DOKTORA OD EMOCJI" z serii "Kolorowy Potwór" Anny Llenas?
Wpisany przez Klaudia    środa, 22 listopada 2023 00:00   
Zimno?
Polecam na rozgrzewkę dobrą książkę.
Co powiecie np. na "DOKTORA OD EMOCJI" z serii "Kolorowy Potwór" Anny Llenas?
A tak na serio, to z tą serią już od stycznia sporo się zadzieje w naszej bibliotece. Na początek zamieszka w niej Kolorowy Potwór, a potem, będzie już tylko regulował nasze emocje i sprawi, że czytanie stanie się prawdziwą frajdą.
Wkrótce opowiem wam też nieco więcej o tej książce.
Zostańcie z nami. :)
 
Dyskusyjny Klub Książki
Wpisany przez Klaudia    środa, 22 listopada 2023 00:00   
Filia biblioteczna w Mierzynie zaprasza 30.11.2023 r. o 18:00 na ostatnie już w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Rozmawiać będziemy m.in. o książce Marty Knopik "Czarne miasto".
Czeka na was też wiele innych pozycji, o których porozmawiamy na kolejnym spotkaniu.
Będzie też książkowa niespodzianka. :)
I pamiętaj, że dołączyć do nas możesz w każdej chwili.
Czekamy na ciebie :)
ZAPRASZAMY!
Edyta Sztylc
 
Lekcja biblioteczna w Bibliotece w Dobrej.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 22 maja 2023 00:00   11 maja 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzinach odwiedziły bibliotekę w Dobrej.

Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki, następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. ”Operacja mumia” i wykonały ilustracje do przeczytanego fragmentu.

Dzieci dokładnie obejrzały całą bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem.

Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały słodkości i zapowiedziały, że teraz będą częstymi gośćmi biblioteki.

Autor: Elżbieta Wardak

Wprowadził: Administrator

 
Warsztaty komiksowe w GCKiB w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 07 listopada 2022 23:00   

Pierwsze warsztaty komiksowe z Markiem Stelarem i Wojciechem Biernawskim już za nami.

Ich efektem jest kilka wyjątkowych prac i wiedza, która z pewnością pozwoli uczestnikom szlifować własne umiejętności. A kot wie, może nawet za lat kilka świat usłyszy o kolejnym wybitnym polskim rysowniku. Tym bardziej, że instruktorzy byli zachwyceni poziome, który reprezentowali uczestnicy warsztatów. Do tego prace przebiegały w atmosferze pełnego zaangażowania. Brawo! Zrodził się też plan powtórzenia warsztatów komiksowych. Może nie jutro i nie za tydzień, ale kiedyś. Tymczasem Wy trzymajcie kciuki za sukcesy młodych artystów. Brawo!

Przy okazji wizy Marka Stelara w bibliotece pojawiło się też kilku czytelników z prośbą o autograf, w tym w najnowszej jego powieści „Góra kłopotów”, będącą świąteczną komedią kryminalną, która potrafi ubawić czytelnika. Książka już do nas zmierza.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Nauka szybkiego czytania w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 31 października 2022 23:00   AKademia UMiejętności Edu z filią w Szczecinie zwana w skrócie AKUME oferuje różnorodne kursy uczenia się i warsztaty dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Naszym głównym produktem są kursy szybkiego czytania, efektywnego uczenia się, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Innowacyjny program stworzony przez doświadczonych specjalistów szkoły szybkiego czytania Edu jest dopasowany do indywidualnych potrzeb kursanta. Na szkoleniach wykorzystujemy najlepsze wzorce szybkiego czytania używane na całym świecie. Intensywne zajęcia obejmują wiele elementów składowych. Po ukończeniu intensywnego rocznego kursu dla dzieci "Łatwiej i lepiej się uczę, bo szybko czytam" absolwenci uzyskają średnio 200-300% szybsze czytanie z zachowaniem lub podniesieniem poziomu zrozumienia czytanego tekstu, a 500% też jest możliwe dla bardziej pracowitych. Zapamiętywanie i koncentrację można zwiększyć aż o 100%. Po kursie dzieci nie tylko osiągają praktyczne umiejętności, ale też zaopatrzone są w potrzebną wiedzę o sposobach uczenia się.

Kurs dla dzieci trwa 9 miesięcy. Zajęcia dla dzieci w Mierzynie odbywają się we wtorki i środy od godz. 15.00.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych możliwe są po zebraniu grupy 6 osób.

Więcej informacji o nas na stronie internetowej www.akume.pl

Zapraszamy.

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 75