Filie GBP
Ferioteka w Wołczkowie poleca i zaprasza na "pejzaż bielą zapisany"
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Zimowe kanikuły dla dzieci w styczniu dopisały bielą. Pola, ulice i lasy pokryły się śnieżną otuliną.

Biblioteka GCKiB w Wołczkowie również prezentuje zimowy klimat, czasami mrożący krew w żyłach i zachęca Czytelników do sięgania po literaturę rodzimą i obcą o tematyce przeróżnej w tym zimowej. Biblioteka tym razem proponuje dla dzieci serię przygód sympatycznego Stasia Pętelki- „ Ferie w lesie” oraz losy kultowej Heidi w alpejskich górach.

Dla najmłodszych i ich opiekunów mamy też ofertę mini warsztatów on-line , gdzie dzieci przy zastosowaniu trzech łatwo dostępnych elementów t.j.: gałązki, klej oraz styropian mogą wykonać zimowe drzewko.

Dorosłemu czytelnikowi zapewniamy również „jazdę bez trzymanki’, jeśli wybierzemy np;

kryminały: A. Christie, Jo Nesbo czy M. Kallentofta,
literaturą społeczno- obyczajową: N. Sochy, K. Michalak, czy cieszącą się szeroką popularnością L. Riley
lub też poezję, zasiadając przy rumiankowo- lipowej herbatce.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki przy ul. Lipowej 11A w Wołczkowie.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: administrator

 
Najchętniej wypożyczane książki 2020 roku w GCKiB
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   Przed Państwem siedem najczęściej wypożyczanych książek w 2020 roku w naszych bibliotekach. książek, które nie zagrzały miejsca na bibliotecznych półkach. Na które często trzeba było czekać w kolejce. Książki, które zyskały największe uznanie wśród czytelników i które również my polecamy. A wśród nich:

"Dom orchidei" Lucinda Riley – Poruszająca i wielowątkowa powieść, z której wyłania się bolesna historia oparta na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, które na zawsze połączyły losy dwóch rodzin.

"Sekret Heleny" Lucinda Riley - przeniesie zaś czytelników w idylliczny krajobraz wyspy spowitej gęstą pajęczyną sekretów. Historia jakich mało. Nieprzewidywalna i pełna uroku.

"Siedem sióstr" - kolejna książka Lucindy Riley, tym razem będąca pierwszą częścią niesamowitego wręcz cyklu, po który wciąż ustawiają się kolejki. To nastrojowa i pełna magii saga rodzinna.

"Nocna droga" Kristin Hannah – Powieść pełna emocji. Poruszającą, nieco skomplikowaną, a jednocześnie budzącą nadzieję. Historia rodziny wystawionej na jedną z najcięższych prób.

"Słowik" Kristin Hannah — Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 na portalu lubimyczytać.pl w kategorii „Powieść historyczna”. Ta opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła już miliony czytelniczek na całym świecie.

Wśród kryminałów okazał się za to królować nie kto inny jak sam Marek Stelar i „Niepamięć”, której bohaterem jest podinspektor Dariusz Suder, działający na terenie Szczecina i okolic. Gratka dla fanów kryminalnych zagadek.

W czołówce znalazła się również powieść „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens. Wysmakowana wręcz oda do świata przyrody, ze wzruszającą fabułą o dojrzewaniu i miłości. Pełna zaskakujących relacji i ludzkiej niegodziwości, które zaprowadził bohaterów przed oblicze sądu. Piękna, wyjątkowo i sycąca zmysły powieść, od której trudno się oderwać.

To zaledwie pierwsza siódemka książek na liście TOP 2020 GCKIB.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Książki możecie też rezerwować za pośrednictwem katalogu online dostępnego na stronie GCKiB lub Szukam Książki

Zapraszamy

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 
Papierowe pacynki na rękę
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   

Znów nie mogliście do nas przyjść, więc my wychodzimy do Was z pomysłami na domową zabawę w papierowy zwierzyniec. Ten łatwy i niewymagający wielkich nakładów pomysł może okazać się dobrą bazą do odgrywania ról przez dziecko i wspólnych zabaw w domowym zaciszu. Propozycja dla maluchów, starszych dzieci, a nawet dorosłych. Spróbujcie sami.

Autor: Edyta Sztylc

Życzymy przyjemnej zabawy.wprowadził: administrator

 
Choinka - Zrób to sam
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 21 grudnia 2020 00:00   

Święta już tuż, tuż.

Internet jest pełen pomysłów i inspiracji. Znaleźć je można jednak również w bibliotece, wśród książek i dekoracji. Niestety w tym roku, z wiadomych wszystkim przyczyn, nie zaprosiliśmy Państwa na wspólne warsztaty świąteczne. Mamy jednak dla was pomysł na własnoręczne wykonanie choinki, która przyozdobi każdy domowy kąt i biurko w pracy. Może też okazać się miłym upominkiem dla kogoś bliskiego lub ciekawym zajęciem i zabawą. Aby zrobić taką choinkę, wystarczy kawałek włóczki (wcale nie musi być zielona), klej (może być zwykły do papieru), nożyczki, stożek styropianowy lub kartonik (zwinięty w rożek) oraz kilka ozdób. 

W pierwszej kolejności obklejamy włóczką stożek. Zaczynamy od dołu i powoli, nitka przy nitce zmierzamy do samej góry. Obcinamy pozostałą część włóczki. Zanim zaczniecie ozdabiać waszą choinkę, możecie poczekać kilka chwil, aż klej dobrze wyschnie. Wybierzcie teraz ozdoby lub zróbcie je sami i do dzieła! Ubieramy choinkę. 

Minęła zaledwie chwilka a choinka gotowa. To może jeszcze jedną? ;) 
Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie zrobione ozdoby i prezenty. 

Życzymy przyjemnej zabawy. 
Jeśli macie ochotę, pochwalcie się pod postem swoimi choinkami. Zrobionymi według naszego wzoru lub zupełnie innymi. Prawdziwymi, sztucznymi i ręcznie zrobionymi. :) 
Wesołych Świąt.wprowadził: administrator

 
Spotkanie styczniowe z DKK Mierzyn
Wpisany przez Administrator    czwartek, 17 grudnia 2020 00:00   Za nami kolejny rok czytelniczych wrażeń. Niestety nie zawsze mogliśmy podzielić się nimi we wspólnym gronie podczas spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, których w tym roku było zaledwie kilka. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie pod tym względem zdecydowanie lepszy. Zwłaszcza, że w bibliotece czeka na was kilkanaście nowych tytułów.

Dziś zapraszam Was do sięgnięcie po jedną z trzech książek biograficznych, o których porozmawiamy na styczniowym spotkaniu w bibliotece. Przynajmniej taką mam nadzieję. Możecie oczywiście przygarnąć nie jedną, a wszystkie trzy książki i cieszyć się dobrą literaturą w ten świąteczny czas.

Tradycyjnie każdego tytułu mamy w ilości 10 egzemplarzy, a wśród nich:

"Stryjeńska. Diabli nadali" - Angelika Kuźniak
"Pokonać mur" - Marina Abramović
"Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie" - Marek Niedźwiecki

Zapraszamy do biblioteki po odbiór książek i do zaczytania się w Nowym Roku.

Zapraszamy

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 
Finałowa 5-tka konkursu na misia!
Wpisany przez Administrator    czwartek, 10 grudnia 2020 00:00   Finałowa piątka Konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Jakiś czas temu za pośrednictwem Mediów Społecznościowych ogłosiliśmy konkurs plastyczny z okazji Dnia Pluszowego Misia. Cieszymy się, że część z Was wzięła w nim udział i przysłała nam własnoręcznie wykonane prace. Jak sami widzicie, każdy z Misiów jest niepowtarzalny. Piękny i oryginalny. Nadziwić się nie mogą temu nasze biblioteczne pluszowe Misie. Jeden bardzo tęczowy, drugi kartonowy a kolejny super kredkowy.

Za wszystkie bardzo dziękujemy, a już szczególnie Matyldzie, Hani, Ignacemu, Alanowi i Antoniemu. To na Was czekają w bibliotece nagrody. Możecie je odebrać od 8 do 18 grudnia tego roku w filii bibliotecznej w Mierzynie, ul. Welecka 5, w godzinach otwarcia biblioteki. Może dacie się wówczas też namówić na dłuższą przygodę z biblioteką.

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 57