Wieczornica listopada z okazji Święta Niepodległości
Wpisany przez Administrator    wtorek, 15 listopada 2011 15:08   

Dnia 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej odbyła się wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzone jest 11 listopada.

- O tym jak ważne dla nas Polaków jest to święto niech świadczy obecność młodzieży podczas dzisiejszej wieczornicy - powiedziała na wstępie Zofia Hrynkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej.

Blisko 100-osobowa publiczność mogła obejrzeć inscenizację przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej o wysłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu szczecińskiego zespołu wokalnego "Damy Radę".

Wśród gości znalazł się m.in. Michał Walawski, kombatant aktualnie mieszkający w miejscowości Rzędziny. Tradycją stało się już, że Pan Michał przy okazji tego rodzaju spotkań recytuje wiersze udowadniając jednocześnie, że pamięci mógłby mu pozazdrościć nie jeden z młodych ludzi.

Na koniec zgromadzona publiczność mogła podziwiać jeszcze występ Józefa Kujawy mieszkańca Wołczkowa, który przy akompaniamencie gitary zaśpiewał nastrojowe utwory, które przeniosły nas do czasów zaborów i walki o odzyskanie niepodległości.

- Chciałabym serdecznie podziękować pracownikom Ośrodka Kultury odpowiedzialnym za tak wspaniałe, pełne wzruszeń kultywowanie wartości patriotycznych - powiedziała na koniec Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

autor: Gracjan Broda
foto: Gracjan Broda