Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Dobrej
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:30   

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku biblioteka w Dobrej także uczestniczyła w tej akcji. W dniach 7-14 czerwca bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola „Bąbelek „ w Dobrej, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rzędzinach, uczniowie klasy „O” i klasy III Szkoły Podstawowej w Rzędzinach. W sumie w akcji uczestniczyło 70 dzieci.

Tegoroczny „Tydzień Czytania Dzieciom” obchodzony był pod hasłem „Czytanie zbliża”. Tradycyjnie czytanie rozpoczęliśmy wierszem Juliana Tuwima ”Lokomotywa”.

Przeczytaliśmy także inne wiersze Juliana Tuwima, opowiadania A. Stelmaszyk „Monia ratuje faraona”, „Tajemnicę miłości”, wiersze Laury Łącz „Abecadło”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już się skończył, ale pamiętajmy, żeby czytać dzieciom codziennie, w ciągu całego roku, bo czytanie pozwala zrozumieć innych ludzi i siebie. W bibliotece książek do wspólnego czytania nie brakuje. Zapraszamy do biblioteki!

autor: Elżbieta Wardak
foto: Elżbieta Wardak