Dzieci z Akademii Pana Drozda odwiedziły bibliotekę w Dobrej
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:14   

17 maja, 22 dzieci z „Akademii Pana Drozda” z ulicy Drozdowej 60a, grupa „Drozdy” pod opieką pani Katarzyny Boguniewicz i pani Aleksandry Świerczewskiej odwiedziły bibliotekę w Dobrej.

Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta książki oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także ,jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci kolorowały malowanki, rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od bibliotekarza zakładkę do książki i słodki poczęstunek. Natomiast dzieci wręczyły pani bibliotekarce podziękowanie w formie swoich prac plastycznych. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

autor: Elżbieta Wardak
foto: Elżbieta Wardak