Biblioteka Dołuje
Co ciekawego kryje biblioteka?
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 kwietnia 2019 00:00   

Co ciekawego kryje biblioteka?

Międzynarodowy Dzień książki i Praw Autorskich przypada w kwietniu. Towarzyszą temu spotkania w bibliotece. Odbyły się warsztaty i lekcje biblioteczne. Dzieci interesowały się pracą bibliotekarza oraz zadawały pytania : kto to jest bibliotekarz i czym zajmuje się w bibliotece? Co to jest księgozbiór jak należy postępować z wypożyczonymi książkami? Zapoznały się również z nowościami książkowymi oraz wysłuchały opowiadania Martina Widmarka „ Biuro Dedyktywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki".

Autor: Jolanta Różańska


wprowadził: administrator

 
Biblioteka dla maluchów
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 kwietnia 2019 00:00   

Biblioteka dla maluchów

Miłe spotkanie miałam w przedszkolu i żłobku z najmłodszymi dziećmi. Wysłuchały krótkich wierszyków. Z zainteresowaniem obejrzały kolorowe książeczki. Serdecznie się pożegnaliśmy, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Na pewno są w śród dzieci nasi przyszli czytelnicy. Czekam na kolejne spotkanie.

Autor: Jolanta Różańska


wprowadził: administrator

 
Spotkania.z przedszkolakami
Wpisany przez Administrator    środa, 10 kwietnia 2019 00:00   

Lubię bajkę- cykliczne spotkania z przedszkolakami

Po raz kolejny spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu w przedszkolu. „Zwierzęta w gospodarstwie”- temat naszego spotkania. Dzieci rozwiązywały rebusy, sprawdzaliśmy spostrzegawczość szukając ukrytych zwierząt na obrazkach, rysowaliśmy owieczki. Dzieci wysłuchały opowiadania „Owieczki pana Pyzy” w przekładzie Andrzeja Gordziejewskiego.

Autor: Jolanta Różańska


wprowadził: administrator

 
Spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Dołujach
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Dołujach

W wtorek 26 marca jak co tydzień odbyło się w filii GCKiB w Dołujach spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich, na którym uczestniczki realizują swoje pomysły jak zrobić coś ładnego z "niczego". Tym razem były to kury, które powstały z resztek materiałów i mogą być ozdobą wielkanocną każdego okna podczas nadchodzących świąt.Autor: Maria Wardak


wprowadził: administrator

 
Nowości wydawnicze w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 02 kwietnia 2019 00:00   

Zapraszamy miłośników książki do biblioteki w Dołujach.Zakupiliśmy kolejne nowości wydawnicze, które są dostępne dla czytelników. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany. Powiększa się także o darowizny od Państwa, za które serdecznie dziękujemy.Jolanta Różańska

autor: Administrator

 
Śmieciowe mądrości dla dzieci w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 01 kwietnia 2019 00:00   

Biblioteka ECO, "śmieciowe mądrości"

W naszej bibliotece w Dołujach odbyły się zajęcia dla dzieci. Rozmawialiśmy o tym czym jest ekologia? Jak powinna wyglądać w naszych domach? Jak oceniamy nasze środowisko naturalne i czy jesteśmy odpowiedzialni za jego ochronę? Poruszyliśmy również temat zdrowej żywności. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Na koniec naszego spotkania dzieci wykonały prace z surowców wtórnych, które są ozdobą naszej placówki.

Jolanta Różańska

autor: administrator

 


Strona 1 z 11