?>
Cała Polska Czyta Dzieciom
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 13:18   

Nasza biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przez cały rok prowadzimy spotkania z książką, odwiedzają naszą placówkę przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły podstawowej.

Spotykamy się na wspólnym czytaniu książek; ma to na celu propagowanie czytelnictwa i służy promocji biblioteki. Kontakt z wartościową literaturą ma same zalety. Książka bawi, uczy, wychowuje, pobudza wyobraźnię, ale wpływa na rozwój intelektualny młodego czytelnika poprzez poszerzanie, zasobu słów. Dzieci, które odwiedzają naszą bibliotekę mają możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi, składają propozycje książek, które chciałyby znaleźć na półkach i poznają funkcjonowanie biblioteki. W tym miesiącu gościliśmy w naszej bibliotece wyjątkowych gości, osoby znane i lubiane w naszym środowisku lokalnym. Czytaliśmy wspólnie bajki i opowiadania. Takie spotkania są organizowane cyklicznie, zachęcamy do uczestnictwa.

Jak powiedział ceniony pisarz, Umberto Eco, „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Niech ta sentencja pozostanie wskazówką dla naszych młodych czytelników. Naszych gości zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

autor: Jolanta Różańska
foto: Jolanta Różańska