?>
Biblioteka Mierzyn
Warsztaty komiksowe w GCKiB w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 07 listopada 2022 23:00   

Pierwsze warsztaty komiksowe z Markiem Stelarem i Wojciechem Biernawskim już za nami.

Ich efektem jest kilka wyjątkowych prac i wiedza, która z pewnością pozwoli uczestnikom szlifować własne umiejętności. A kot wie, może nawet za lat kilka świat usłyszy o kolejnym wybitnym polskim rysowniku. Tym bardziej, że instruktorzy byli zachwyceni poziome, który reprezentowali uczestnicy warsztatów. Do tego prace przebiegały w atmosferze pełnego zaangażowania. Brawo! Zrodził się też plan powtórzenia warsztatów komiksowych. Może nie jutro i nie za tydzień, ale kiedyś. Tymczasem Wy trzymajcie kciuki za sukcesy młodych artystów. Brawo!

Przy okazji wizy Marka Stelara w bibliotece pojawiło się też kilku czytelników z prośbą o autograf, w tym w najnowszej jego powieści „Góra kłopotów”, będącą świąteczną komedią kryminalną, która potrafi ubawić czytelnika. Książka już do nas zmierza.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Nauka szybkiego czytania w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 31 października 2022 23:00   AKademia UMiejętności Edu z filią w Szczecinie zwana w skrócie AKUME oferuje różnorodne kursy uczenia się i warsztaty dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Naszym głównym produktem są kursy szybkiego czytania, efektywnego uczenia się, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Innowacyjny program stworzony przez doświadczonych specjalistów szkoły szybkiego czytania Edu jest dopasowany do indywidualnych potrzeb kursanta. Na szkoleniach wykorzystujemy najlepsze wzorce szybkiego czytania używane na całym świecie. Intensywne zajęcia obejmują wiele elementów składowych. Po ukończeniu intensywnego rocznego kursu dla dzieci "Łatwiej i lepiej się uczę, bo szybko czytam" absolwenci uzyskają średnio 200-300% szybsze czytanie z zachowaniem lub podniesieniem poziomu zrozumienia czytanego tekstu, a 500% też jest możliwe dla bardziej pracowitych. Zapamiętywanie i koncentrację można zwiększyć aż o 100%. Po kursie dzieci nie tylko osiągają praktyczne umiejętności, ale też zaopatrzone są w potrzebną wiedzę o sposobach uczenia się.

Kurs dla dzieci trwa 9 miesięcy. Zajęcia dla dzieci w Mierzynie odbywają się we wtorki i środy od godz. 15.00.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych możliwe są po zebraniu grupy 6 osób.

Więcej informacji o nas na stronie internetowej www.akume.pl

Zapraszamy.

wprowadził: administrator

 
Zaczarowani słowem
Wpisany przez Administrator    czwartek, 27 października 2022 23:00   

Tak właśnie było podczas spotkania dzieci z Renatą Piątkowską, autorką 50 już książek dla młodego pokolenia, które uczą i bawią. Tyle samo hipnotyzujący co opowieści autorki był głos pani Malwiny - lektorki, która z niesamowitą wręcz charyzmą przeczytała dzieciom fragment książki. Bezcennym był zatem widok dzieci zapatrzonych w naszych gości. Zasłuchanych i roześmianych. Zaczarowanych słowem.

Nic więc dziwnego, że stosik książek, które autorka przywiozła ze sobą rozszedł się niczym świeże bułeczki. Pierwsze książki z autografem już zadomowiły się w dziecięcych biblioteczkach. My również mamy swoje egzemplarze, które czekają teraz na was w bibliotece. Zapraszamy.

#renatapiątkowska #spotkanieautorskie #ksiązkidladzieci #bibliotekamierzyn

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Spotkanie z Agnieszką Świrgoń już za nami.
Wpisany przez Administrator    wtorek, 25 października 2022 23:00   Wieczór w towarzystwie debiutującej autorki był naprawdę imponujący. Agnieszka Świgoń zdradziła nam wiele sekretów i motywów jej literackiego świata, które z pewnością dodały barw jej powieści. Nie wszystkie karty są bowiem tam odkryte. Teraz czekamy na kolejną cześć przygód Anity, z którą zapewne wiele kobiet będzie gotowych się utożsamić.
Zainteresowanych powieścią zapraszam do biblioteki, a ciekawych słów kilka więcej o książce na stronę Biblioteki Edymona.

Niewygodny Awans - Biblioteka Edymona

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Mały Patriota w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    niedziela, 16 października 2022 23:00   Miło nam poinformować, że GCKiB objęło patronat nad konkursem organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr I w Mierzynie pt. "Mały Patriota"

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Mierzyn czyta - Agnieszka Świdroń
Wpisany przez Administrator    środa, 12 października 2022 23:00   GCKIB filia biblioteczna w Mierzynie Zaprasza na pierwsze z cyklu spotkanie „Mierzyn czyta”.

Jego gościem będzie Agnieszka Świrgoń, która zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią „Niewygodny awans”. Dziejącą się w zawrotnym tempie powieścią obyczajową. Jeśli macie ochotę poznać nie tylko jej bohaterów, ale i samą autorkę, która jest też mieszkanką Mierzyna, to zapraszamy 20 października o 18:00 do biblioteki w Mierzynie.

Wstęp wolny. Autor: Edyta Sztylc

 


Strona 1 z 41