Ariol w bibliotece Mierzyn
Wpisany przez Administrator    wtorek, 30 czerwca 2020 00:00   

Ariol

Oto przed Wami Ariol (pierwszy kartonowy bohater książek, który zadomowił się w naszej bibliotece) i dwie książki, na łamach których znajdziecie serię niesamowitych przygód naszego przyjaciela. Wiele z nich może rozbawić cię do łez. Niektóre odkryją przed tobą pewne dziwne tajemnice, a jeszcze inne pomogą zrozumieć otaczający nas świat. Pisane z dozą humoru i przymrużeniem oka mogą też okazać się fantastyczną rozrywką dla całej rodziny.

Książki „Ariol” to dzieło francuskiego duetu: Emmanuele Guibert oraz Marca Boutavanta, który z powodzeniem może uchodzić za komiksowa wersję Mikołajka. W naszej bibliotece znalazły się zaledwie dwie z sześciu części serii o Ariorze. Nie oznacza to jednak końca spotkań z Ariolem. Jeśli tylko książki spodobają się wam, kolejne pojawią się już wkrótce.

„Ariol nie umie sikać i myśleć równocześnie, dziadek chrapaniem straszy komary, a Kwaks chciałby mieć ptasią grypę i pianino. Ariol już wie, gdzie zaczyna się locha, a kończy maciora, Ramono ukrywa się za szybem naftowym dziadka Anatola, a Stępak potrafi zasnąć, nawet kiedy idzie.” To zaledwie kilka przygód Ariola, do sięgnięcia po które zapraszamy.

Jeśli jesteście ciekawi kilku słów więcej o serii zapraszam na stronę:

https://bibliotekaedymona.blogspot.com/2020/05/ariol-seria-emmanuel-guibert-marc.html

W kolejnym tygodniu zaprezentuję wam kolejnego bohatera książek, który zamieszka w naszej bibliotece. Czekamy również na wasze propozycje bajkowych postaci, które chcielibyście u nas spotkać.autor: administrator