Książki dla młodszego czytelnika
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 20 lipca 2020 00:00   Bibliotekarz poleca - dla młodszych czytelników

Już niebawem w naszej bibliotece pojawią się dwie książki z serii „Klub opiekunek”, które opowiadają o przygodach czterech przyjaciółek. Pomysłodawcą zawiązania klubu „The Baby Sitters Klub” okazała się Kristy. Bez problemu przekonała do tego pomysłu Mary Anne oraz Claudię. Do dziewczyn dołączyła też Stacey, która jest nowa w tym środowisku. Ale nie byłoby tego klubu, gdyby nasze bohaterki nie lubiły opiekować się dziećmi. To zajęcie, choć tak mało popularne w Polsce jest bardzo cennym doświadczeniem. Uczy przede wszystkim odpowiedzialności i szacunku. Może też być dobrą zabawą i przygodą niemal życia, o czym przekonacie się sami, sięgając po te książki.

„Klub opiekunek. Świetny pomysł Kristy” to pierwsza z serii opowieść pełna przygód. Co ciekawe, przygód wokół własnego podwórka. Okazuje się bowiem, że wcale nie trzeba daleko podróżować, by poczuć zew przygody i dobrze się bawić. Z pewnością pomogą w tym jednak przyjaciele. Z tej części dowiecie się, jak powstał klub i jakie zasady w nim obowiązują. Pojawiają się też i problemy, które jednak dziewczynki w trybie natychmiastowym niemal rozwiązują. Bo współpraca to podstawa. Opiekunki dzielą się też wrażeniami ze swoich zadań, które nie zawsze należały do najłatwiejszych. Nieznośne dwulatki i uciekające zwierzęta to jedno. Rozdzwoniony telefon też da się ogarnąć, ale co kiedy jedna z nich nagle zaczyna dziwnie się zachowywać. Czyżby towarzyszyła jej jakaś tajemnica? Ot zagadka do rozwikłania.

„Klub Opiekunek. Claudia i tajemnicze telefony” jest zaś kolejną częścią serii, przy której równie dobrze można się bawić, jak nie jeszcze lepiej. Tym razem problem jest znacznie innej natury i nie dotyczy tylko Klubu Opiekunek a całej okolicy. Tajemnicze, głuche telefony są bowiem zwiastunem kłopotów, a konkretnie mówiąc złodzieja klejnotów. Dziewczyny nie zamierzają jednak przerwać swojej działalności. Muszą jednak dobrze się zabezpieczyć na wypadek włamywacza. Opracowują kolejny plan. Ale to nie jedyny dylemat młodych opiekunek. Przygoda jawi się niemal na każdym kroku, zwłaszcza gdy za płotem mieszka czarownica a rodzina jednej z nich znacznie się powiększy.

Przygoda przez duże „P” to nie jedyne walory tych historii. One naprawdę uczą i uwidaczniają to, co ważne. Młodzi czytelnicy z powodzeniem mogą czerpać wzorce z bohaterek, które bardzo różnią się od siebie. Mimo to potrafią się przyjaźnić. Kilka słów więcej o książkach przeczytacie TUTAJ

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator