Najchętniej wypożyczane książki 2020 roku w GCKiB
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   Przed Państwem siedem najczęściej wypożyczanych książek w 2020 roku w naszych bibliotekach. książek, które nie zagrzały miejsca na bibliotecznych półkach. Na które często trzeba było czekać w kolejce. Książki, które zyskały największe uznanie wśród czytelników i które również my polecamy. A wśród nich:

"Dom orchidei" Lucinda Riley – Poruszająca i wielowątkowa powieść, z której wyłania się bolesna historia oparta na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, które na zawsze połączyły losy dwóch rodzin.

"Sekret Heleny" Lucinda Riley - przeniesie zaś czytelników w idylliczny krajobraz wyspy spowitej gęstą pajęczyną sekretów. Historia jakich mało. Nieprzewidywalna i pełna uroku.

"Siedem sióstr" - kolejna książka Lucindy Riley, tym razem będąca pierwszą częścią niesamowitego wręcz cyklu, po który wciąż ustawiają się kolejki. To nastrojowa i pełna magii saga rodzinna.

"Nocna droga" Kristin Hannah – Powieść pełna emocji. Poruszającą, nieco skomplikowaną, a jednocześnie budzącą nadzieję. Historia rodziny wystawionej na jedną z najcięższych prób.

"Słowik" Kristin Hannah — Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 na portalu lubimyczytać.pl w kategorii „Powieść historyczna”. Ta opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła już miliony czytelniczek na całym świecie.

Wśród kryminałów okazał się za to królować nie kto inny jak sam Marek Stelar i „Niepamięć”, której bohaterem jest podinspektor Dariusz Suder, działający na terenie Szczecina i okolic. Gratka dla fanów kryminalnych zagadek.

W czołówce znalazła się również powieść „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens. Wysmakowana wręcz oda do świata przyrody, ze wzruszającą fabułą o dojrzewaniu i miłości. Pełna zaskakujących relacji i ludzkiej niegodziwości, które zaprowadził bohaterów przed oblicze sądu. Piękna, wyjątkowo i sycąca zmysły powieść, od której trudno się oderwać.

To zaledwie pierwsza siódemka książek na liście TOP 2020 GCKIB.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Książki możecie też rezerwować za pośrednictwem katalogu online dostępnego na stronie GCKiB lub Szukam Książki

Zapraszamy

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator