Biblioteka Wołczkowo
Ferioteka w Wołczkowie poleca i zaprasza na "pejzaż bielą zapisany"
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Zimowe kanikuły dla dzieci w styczniu dopisały bielą. Pola, ulice i lasy pokryły się śnieżną otuliną.

Biblioteka GCKiB w Wołczkowie również prezentuje zimowy klimat, czasami mrożący krew w żyłach i zachęca Czytelników do sięgania po literaturę rodzimą i obcą o tematyce przeróżnej w tym zimowej. Biblioteka tym razem proponuje dla dzieci serię przygód sympatycznego Stasia Pętelki- „ Ferie w lesie” oraz losy kultowej Heidi w alpejskich górach.

Dla najmłodszych i ich opiekunów mamy też ofertę mini warsztatów on-line , gdzie dzieci przy zastosowaniu trzech łatwo dostępnych elementów t.j.: gałązki, klej oraz styropian mogą wykonać zimowe drzewko.

Dorosłemu czytelnikowi zapewniamy również „jazdę bez trzymanki’, jeśli wybierzemy np;

kryminały: A. Christie, Jo Nesbo czy M. Kallentofta,
literaturą społeczno- obyczajową: N. Sochy, K. Michalak, czy cieszącą się szeroką popularnością L. Riley
lub też poezję, zasiadając przy rumiankowo- lipowej herbatce.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki przy ul. Lipowej 11A w Wołczkowie.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: administrator

 
Biblioteka w Wołczkowie: propozycje dla dzieci
Wpisany przez Administrator    środa, 02 grudnia 2020 00:00   

W jesienne wieczory polecamy Dzieciom:

Witaminę M w podwójnej dawce miłości i mądrości, którą znajdziecie w zasobach naszej biblioteki. Oprócz tematyki uroczej jesieni polecamy wiele pozycji w temacie magicznych świąt i Św. Mikołaja. Drogie Dzieci w bibliotece czynna jest już skrzynka z docelowym adresem na Biegun Północny, do której możecie wrzucać listy do Św.Mikołaja.

Zapraszamy.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator

 
Kalendarz Literacki w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 listopada 2020 00:00   

Kalendarz Literacki biblioteki w Wołczkowie

Biblioteka w Wołczkowie oprócz książek wszelakiego gatunku posiada na stanie również osobliwy zbiór wierszy, a konkretnie „Kalendarz Literacki” , którego autorami są dzieci i młodzież - czytelnicy naszej biblioteki.

Tym razem jest to wiersz z jesiennym akcentem, autorstwa dwóch sióstr.Autor: Beata Pypa

wprowadził: administrator

 
Dzień Drzewa
Wpisany przez Administrator    wtorek, 13 października 2020 00:00   

W myśl Święta Drzewa, które obchodzimy w Polsce 10 października, w bibliotece GGKiB przy ul. Lipowej również panują trendy i klimaty ekologiczne.

Na pierwszy plan wysuwamy powieści A.Krawczyk z serii " Ulica Wierzbowa", gdzie jedna z bohaterek o imieniu Flora zaprasza do swojego zwyczajnego/ niezwyczajnego świata. Dzieciom także oferujemy "zielone"opowiadania i historie przygodowe z drzewem w tytułowej roli oraz zachęcamy do sięgnięcia po niesamowite informacje zawarte w przepięknie ilustrowanym albumie P. Sochy pt "Drzewa".

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: Administrator

 
8 Sierpnia - Dzień pszczół w Polsce.
Wpisany przez Administrator    sobota, 22 sierpnia 2020 00:00   

DZIEŃ PSZCZÓŁ W POLSCE I ICH ZNACZENIE W PRZYRODZIE

8 sierpnia w filii GCKiB w Wołczkowie, w wakacyjny poranek podjęliśmy jakże letni temat dotyczący pszczół  i ich nieocenionej roli w życiu człowieka. Już tydzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Pszczółki Mai, kiedy to dzieci wysłuchały opowiadania pszczelej rodzinie, wykonały plastry miodu i ciekawe modele pszczółek- niesamowitych owadów. Owadów, które znane są ludzkości od co najmniej 100 milionów lat, pochodzą z czasów, gdy na Ziemi królowały jeszcze dinozaury. Te ciekawostki oraz mnóstwo innych zaczerpnęliśmy z przepięknego albumu P. Sochy pt "Pszczoły". Informacje o hierarchii tych owadów, produkcja i odmiany miodu, zainspirowały dzieci do wykonania pszczelej pasieki przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Prace techniczne miały charakter praktyczno- poznawczy i były przyczynkiem do głębszej dyskusji w kwestii pszczół podczas tworzenia uli.

Wynikiem naszego spotkania było zdobycie obszerniejszej wiedzy o pszczołach, kartonowe ule, wartościowa chwila z książką a na zakończenie tematyczna zabawa pt "Leci pszczoła".

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator

 
Wystawa książek, wspomnień i fotografii Jana Pawła II w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 20 maja 2020 00:00   

Zapraszamy na wystawę Jan Paweł II

Podwoje bibliotek od kilku dniu stoją otworem dla naszych Czytelników.

Zatem zapraszamy do wypożyczalni, a w najbliższych dniach(18-29.05) na wystawę poświęconą 100-leciu urodzin Jana Pawła II. Wystawa umiejscowiona jest w GCKiB w bibliotece w Wołczkowie przy ul. Lipowej 11A, a konkretnie w sali przylegającej do biblioteki.

Zachowując zasady należnego bezpieczeństwa, możemy obejrzeć figurkę woskową, portret, książki i artykuły wyjątkowego człowieka z Wadowic Karola Wojtyły. Jest okazja aby pochylić się nad jego sentencjami i złotymi myślami, które głosił Papież i nawoływał do umiłowania tych wartości, które stanowią o kształcie ojczyzny czyli :patriotyzm, miłość, kultura.

Uważał, że "Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie zamknięty na miłość", a "Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić : obawiam się, że nie byłem wobec niej zupełnie w porządku" - Jan Paweł II.

Czytelnikom oferujemy lektury ukazujące całokształt życia i charyzmat Papieża, biskupa, księdza Wojtyły... a także wiele opowieści i anegdot zebranych np. w "Kwiatkach Jana Pawła II".

Przygotowała: Beata Pypaautor: administrator

 


Strona 1 z 8