Filie GOK
Noc świętojańska w GCKiB w Dobrej
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 czerwca 2022 00:00   

W piątek 24 czerwca Klub i Biblioteka w Dobrej zorganizowała coroczne obchody Nocy Świętojańskiej. Na początek przygotowano warsztaty tradycyjnego wyplatania wianków.

O pyszne jedzenie i swojską atmosferę zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Był także grill, zimne napoje. Zobaczcie „porcję” zdjęć z naszej Nocy Świętojańskiej.

Autor: Marzena Krysińskawprowadził: administrator 
Festyn w Skarbimierzycach
Wpisany przez Administrator    środa, 29 czerwca 2022 00:00   

W dniu 25 czerwca 2022 roku na terenie przy klubie w Skarbimierzycach odbył się festyn rodzinny finansowany z Budżetu Obywatelskiego. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło zabawy z animatorem, zamku dmuchanego, konkursów z nagrodami. Był również grill, festiwal kolorów oraz przejażdżki motocyklem.

Wydarzenie to jest cykliczną imprezą w Skarbimierzycach i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom. Zapraszamy za rok

Autor: Karol Grochotwprowadził: administrator 
Rogaliki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 czerwca 2022 00:00   W naszej wsi mieszka Nadia. Pani Nadia pochodzi z Ukrainy i zna wiele ciekawych przepisów kulinarnych, którymi postanowiła się z nami podzielić. Pewnego pięknego dnia pokazała nam jak się piecze rogaliki po ukraińsku. Było z tym dużo zabawy i śmiechu, ale rogaliki wyszły pyszne. Na pewno będziemy je robić jeszcze nie raz.

Bardzo dziękujemy pani Nadii.

Autor: Ewa Łachut

wprowadził: administrator

 
Warsztaty kulinarne w Stolcu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 16 czerwca 2022 00:00   

 

Podczas ostatnich zajęć kulinarnych upiekliśmy smaczne, aromatyczne ziemniaczki. Była to propozycja pani Stasi :) bardzo słuszna i pewnie nie raz jeszcze z tego przepisu skorzystamy :)

Na poprzednich zajęciach było natomiast bardzo słodko i deserowo. Przygotowaliśmy kokosowe ciasteczka budyniowe. Wyszły bardzo kruche i przepyszne :) Przygody kulinarne zawsze sprawiają nam dużo przyjemności.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: administrator 
Wycieczka do ogrodów w Dobrzycy
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 13 czerwca 2022 00:00   

 

Dnia 4 czerwca w GCKiB filia w Wawelnicy odbyła się wycieczka z budżetu obywatelskiego do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Mieszkańcy zwiedzili dwa ogrody . Podczas wycieczki pogoda i dobre humory towarzyszyły nam do końca.

Autor: Anna Bujkowprowadził: administrator 
Dzień dziecka w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 09 czerwca 2022 00:00   

 

W sobotę 04.06.2022r. w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Dziecka <3. Moc atrakcji w postaci Fabryki Inspiracji z prawdziwą eksplozją kolorów, która okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Dzieci własnoręcznie zrobiły poduszeczki z wybraniem przez siebie wizerunkiem np. kotka, psa, sowy, myszki itp. były hitem tegorocznej imprezy. Wykonane poduszeczki dzieci zabrały do domu.

Jak co roku nie mogło zabraknąć na Dniu Dziecka aktorów Teatru Polskiego, którzy wystawili Bajkę dla dzieci "Wróbelek Elemelek."

Autor: Andrzej Bartłomowiczwprowadził: administrator 


Strona 1 z 134