Filia Bezrzecze
Noworoczne maski karnawałowe
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   

Zachęcamy do zrobienia kolorowych i wesołych masek karnawałowych.

Do ich wykonania potrzebny jest pomysł, troszkę uśmiechu oraz kolorowy papier, farby, brokat, cekiny, pióra, tasiemki, gumka, w zależności od wybranego wzoru maski.

Narysuj motyw maski na kartce, zakreśl miejsce otworów na oczy i wytnij. Dopasuj rozmiar do swojej twarzy.Szablonem mogą być też odrysowane na sztywnym papierze lub tekturze dłonie, połączone nadgarstkami.

Teraz udekoruj w wybrany przez siebie sposób. Pomaluj farbami i po wyschnięciu posmaruj klejem i posyp brokatem. Naklej cekiny lub pióra, uszy, nos wycięte z kolorowego papieru.

Do maski przywiąż gumkę lub przyklej długą wykałaczkę.

Wesołej zabawy :-)

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 
Kolejne pomysły na dekoracje świąteczne
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 21 grudnia 2020 00:00   

Do wykonania takiej dekoracji potrzebujecie tkaninę (lnianą, jutową, bawełnianą, ze starego szalika), patyk, naczynie (doniczka, szklany pojemnik), pianka florystyczna (lub ziemia), nici, sznureczek, dodatkowo: elementy do ozdobienia choinki- koraliki, guziczki, małe bombki, drewniane gwiazdki itp..

Naszkicuj motyw choinki na lewej stronie tkaniny, wytnij zostawiając centymetr zapasu, zszyj boki, przewróć na prawą stronę. Można też zszyć tkaninę na prawej stronie, tak aby szew był widoczny, używając wtedy ozdobnych nici lub sznureczka. Do naczynia włóż piankę, owiń je tkaniną jutową, umieść w nim patyk, a na nim uszytą i ozdobioną choinkę.

Miłej zabawy i ciekawych pomysłów.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 
Kartki Bożonarodzeniowe
Wpisany przez Administrator    środa, 16 grudnia 2020 00:00   

Zachęcam do tego, aby własnoręcznie zrobić kartki bożonarodzeniowe. Sposobów na wykonanie takiej kartki jest mnóstwo, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Podpowiadam trzy wersje:

1)Kartka z choinką przestrzenną.

Kolorową kartkę z bloku technicznego złóżcie na pół, od strony zgięcia narysujcie motyw połowy choinki, następnie należy naciąć, a potem zagiąć (jak na zdjęciu). Teraz kartkę z choinką naklejcie na inną w takim samym formacie, ale innym kolorze. Motyw choinki zostaje nie przyklejony i zagięty w odwrotną stronę, tak aby odstawał po rozłożeniu kartki. Można nakleić jeszcze bombki, kokardki, ozdobić brokatem.

2)Kartka z bombką.

Potrzebujecie 5 kółek wyciętych z cienkiego kolorowego papieru.4 kółka zginacie na pół dwa razy po przekątnej w jedną stronę, a trzeci raz w odwrotną stronę (zdjęcie). Potem w złożonym na pół kółku zaginacie brzegi do środka (po wcześniej uzyskanych liniach). Te trójwymiarowe elementy przyklejacie na gładkie, piąte kółko, po rozłożeniu stworzą bombkę, którą trzeba nakleić na kolorową kartkę. Do bombki doklejcie część imitującą zawieszkę, kokardkę, a całą kartkę możecie ozdobić według własnego uznania.

3) Kartka z choinką z włóczki.

Wytnijcie z tektury motyw choinki w kształcie trójkąta. Przygotujcie kolorową włóczkę lub sznureczki. Posmarujcie choinkę klejem i układajcie kawałki włóczki, tak by dokładnie zakryć tekturę, a końce równo przytnijcie lub podklejcie od spodu. Gotową choinkę naklejcie na kolorową kartkę, możecie zrobić dodatkowe tło w innym kolorze, dokleić gwiazdki.

Miłej zabawy.wprowadził: administrator

 
Zakończyliśmy zbiórkę dla schroniska
Wpisany przez Administrator    środa, 11 listopada 2020 00:00   Zakończyliśmy akcję zbierania karmy i innych akcesoriów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Zwierząt przez GCKiB filia w Bezrzeczu i Stowarzyszenie „Nasze Bezrzecze”. Zebrane rzeczy, przyniesione przez mieszkańców do klubu przy ul. Koralowej61c w Bezrzeczu,10 listopada 2020r. zostały przekazane do schroniska. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji i wspomogli bezdomne zwierzęta ze schroniska w naszej gminie. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji, a szczególnie dzieciom.

Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Karma dla schroniska
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 09 listopada 2020 00:00   Z okazji Światowego Dnia Zwierząt GCKiB w Dobrej filia w Bezrzeczu i Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze zorganizowało akcję zbierania karmy i innych akcesoriów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Mimo trudnej sytuacji uzbieraliśmy znaczną ilość suchej karmy dla psów i kotów, karmę w puszkach i przysmaki, koce i pledy, poduszki, dywan, pościel, legowisko oraz obroże i zabawki.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji, a szczególnie dzieciom.

Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Zbiórka na rzecz zwierzaków w Dobrej.
Wpisany przez Administrator    piątek, 02 października 2020 00:00   

W związku z obchodami nadchodzącego Światowego Dnia Zwierząt wspólnie ze stowarzyszeniem "Nasze Bezrzecze" organizujemy zbiórkę na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Akcja potrwa do końca października br.

Zbieramy dla zwierzaków przede wszystkim karmę i akcesoria takie jak legowiska, koce, smycze, zabawki lub miski.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 16