Filia Rzędziny
Rogaliki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 czerwca 2022 00:00   W naszej wsi mieszka Nadia. Pani Nadia pochodzi z Ukrainy i zna wiele ciekawych przepisów kulinarnych, którymi postanowiła się z nami podzielić. Pewnego pięknego dnia pokazała nam jak się piecze rogaliki po ukraińsku. Było z tym dużo zabawy i śmiechu, ale rogaliki wyszły pyszne. Na pewno będziemy je robić jeszcze nie raz.

Bardzo dziękujemy pani Nadii.

Autor: Ewa Łachut

wprowadził: administrator

 
Impreza z okazji dnia dziecka w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 02 czerwca 2022 00:00   

 Zapraszamy na imprezę z okazji dnia dziecka organizowaną przez GCKiB w Rzędzinach.

wprowadził: administrator

 
Dzień mamy w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 31 maja 2022 00:00   

Mama, mamusia, mateczka – to najpiękniejsze słowo na świecie Dla swoich najukochańszych mam młodsza i starsza młodzież przygotowała niespodziankę. W sobotę, 28.05 w klubie odbyło się specjalne przyjęcie. W uroczyście przygotowanym i ozdobionym klubie zsiadły mamy racząc się kawą, herbatą i samodzielnie przez dzieci przygotowanym słodkim poczęstunkiem: ciastem marchewkowym i waflami z krówkowym kremem. W programie były występy taneczne, pokazy gimnastycznych talentów i recital gitarowy. Występy wzbudziły wiele entuzjazmu, a i łezki w oczach mam też się pojawiły:)

Autor: Ewa Łachut

wprowadził: administrator

 
Turniej szachowy w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    piątek, 13 maja 2022 00:00   "Wiosna z szachami" czyli Turniej szachowy kategorii open oraz młode talenty, drugi z cyklu "4 pory roku", odbył się 7 maja w Szczecinie. Wzięli w nim udział nasi klubowi szachiści z klubu w Rzędzinach Amelka i Maja oraz Kuba. Walka była niezwykle zacięta, Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Autor: Ewa Łachut

wprowadził: administrator

 
Już dziś - Turniej siatkówki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    piątek, 06 maja 2022 00:00   Zapraszamy na turniej siatkówki Dorośli vs Młodzież, który odbędzie się w piątek 6.05 o godzinie 17:00 na boisku w Rzędzinach.

Autor: Ewa Łachut

wprowadził: Administrator

 
Międzynarodowy Dzień Ziemi - sadzimy las.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 05 maja 2022 00:00   

W filiach GCKiB w Stolcu i Rzędzinach obchodziliśmy Dzień Leśnika oraz Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 23.04 wybraliśmy się w teren :) Dzień był piękny jak marzenie, słońce, ciepło i delikatny wietrzyk. Wiosna - idealny czas na sadzenie roślin.

Dzieci, młodzież i dorośli ze Stolca oraz Rzędzin, pod wodzą zaprzyjaźnionego z nami Leśniczego - pana Roberta, udaliśmy się do lasu, żeby aktywnie przyczynić się do zwiększenia ilości drzew :) Po krótkim przeszkoleniu nasze dwu- i trzyosobowe zespoły otrzymały narzędzia oraz sadzonki i ruszyliśmy do pracy. Wbrew pozorom sadzenie lasu to niełatwe zadanie. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zrobić dołek, w którym sadzonka się zmieści i we właściwy sposób ją ulokować. Tak, żeby na pewno czuła się tam dobrze:)

Ale praca honorowa, więc nikt się nie zniechęcał mimo zmęczenia.

Po pracy - poczęstunek przygotowany jak zawsze przez panią Luizę, dzieci oraz innych uczestników, po takim wysiłku wszystko smakuje wyśmienicie. Nie było to pierwsze nasze sadzenie lasu i ustaliliśmy, że nie będzie to ostatnia taka akcja. Chcemy też mieć swój udział w dbaniu o naszą "błękitną planetę". Dziękujemy Nadleśnictwu Trzebież i panu leśniczemu Robertowi za taką możliwość. No i oczywiście będziemy sprawdzać jak się mają nasze drzewka :)

Autor: Ewa Łachut i Luiza Supernak


wprowadził: administrator 


Strona 1 z 19