Kubeczki …. kubeczki...
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

Papierowe kubeczki mogą świetnie wypełnić nam wolny czas. Chcemy zaproponować Wam kilka gier zręcznościowych, które świetnie sprawdziły się w naszej filii w Stolcu.

Pierwszą z nich jest kubeczkowa wersja gry w „Kółko i krzyżyk”. Przygotujcie planszę – my wykleiliśmy ją papierową taśmą malarską. Oznaczcie kubeczki, możecie je pomalować, okleić lub oznaczyć kółeczkami, jak my to zrobiliśmy. Kubeczki ustawiamy na krawędzi stołu i podbijamy ręką tak, aby ustawił się do góry dnem na stoliku. Jeżeli Wam się uda, to możecie ustawić kubeczek na wolnym polu na planszy. Wygrywa oczywiście ten, komu pierwszemu uda się ustawić kubeczki w linii.

Kolejną zabawą jest ustawianie kubków w liniach pionowych, według oznaczeń pomiędzy planszami. Wyklejamy dwie plansze wg wzoru. Ustawiamy początkowo kubki w bliźniaczym położeniu. Kubeczki przesuwamy tylko pionowo lub poziomo poprzez wolne pole obok. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ustawi swoje kubki w liniach pionowych kolorami.

Trzecią naszą propozycją są „Balonowi strzelcy”. Przygotujcie wyrzutnię. Wytnijcie dno w kubeczku, obetnijcie końcówkę balona, naciągnijcie balon na kubeczek i zabezpieczcie taśmą, wąską końcówkę zawiążcie w supełek. Celować możemy piłeczkami pingpongowymi do piramid z kubeczków.

Autor: Luiza Supernakautor: administrator