Filia Wołczkowo
Dzień dziecka w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 09 czerwca 2022 00:00   

 

W sobotę 04.06.2022r. w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Dziecka <3. Moc atrakcji w postaci Fabryki Inspiracji z prawdziwą eksplozją kolorów, która okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Dzieci własnoręcznie zrobiły poduszeczki z wybraniem przez siebie wizerunkiem np. kotka, psa, sowy, myszki itp. były hitem tegorocznej imprezy. Wykonane poduszeczki dzieci zabrały do domu.

Jak co roku nie mogło zabraknąć na Dniu Dziecka aktorów Teatru Polskiego, którzy wystawili Bajkę dla dzieci "Wróbelek Elemelek."

Autor: Andrzej Bartłomowiczwprowadził: administrator 
Kolorowa Wielkanoc w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 13 kwietnia 2022 00:00   

Nawiązując do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, najradośniejszych i najbardziej wiosennych w filii GCKiB w Wołczkowie odbył się konkurs plastyczny zatytułowany" Kolorowa Wielkanoc".

To konkurs na najpiękniejszą piankę, kartkę lub stroik wykonane w rysunku. To najlepsza okazja, by móc wykonywać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego . Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji i pomysłowości młodych twórców. Warto podtrzymywać te piękna tradycję a my uczestnicy konkursu umówieni jestesmy za rok w filii Gckib w Wolczkowie. Nagrody rozdano a zwycięzcami zostali wszyscy którzy brali udział w konkursie.

autor: Andrzej Bartłomowicz

wprowadził: Administrator

 
Tworzenie ozdób wielkanocnych w klubie GCKiB w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 kwietnia 2022 00:00   

Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest wiele tradycji, choćby tworzenie pisanek, palm i stroików.

W dniu 06.04.2022 r. filii GCKiB w Wołczkowie odbyły się warsztaty "Tradycje Wielkanocne" skierowane dla dzieci wszystkich grup wiekowych. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali pisanki malowane farbkami, stroiki, palmy, kurczaczki, zajączki, baranki, girlandy Wielkanocne. Pomysłów było wiele, by kreatywnie spędzić czas. a uczestnicy warsztatów bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, które przed sobą postawili.

Celem zajęć było podtrzymanie tradycji Świąt Wielkanocnych, zdobywanie wielu umiejętności plastycznych i technicznych, kształtowanie ich wartości tkwiących w kulturze ludowej.

Święta Wielkanocne to magiczny czas, którego nieodłącznym atrybutem są ozdoby wielkanocne. Symbolizują one naszą radość i podkreślają nastrój, to barwne święta pełne kolorowych pisanek, żółciutkich kurczaczków, urokliwych stroików i wielkanocnych zajączków spoglądających na nas z wielu miejsc. Tak bajecznie wygląda nasza filia GCKiB w Wołczkowie z „choinką” Wielkanocną!!!

autor: Andrzej Bartłomowicz

wprowadził: Administrator

 
Konkurs plastyczny "WIOSNA OCZAMI DZIECKA"
Wpisany przez Administrator    piątek, 08 kwietnia 2022 00:00   

W dniu 15.03.2022 r. odbył się konkurs plastyczny "Wiosna oczami dziecka" w filii GCKiB w Wołczkowie,
Uczestnicy zajęć zaprezentowali swoje prace na temat wiosny, a piękne i barwne rysunki miały zachęcić „Panią Wiosnę" do szybkiego przyjścia.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych przyrodą, rozwijanie sprawności manualnej oraz stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych jak też rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.Autor: Andrzej Bartłomowicz


wprowadził: administrator 
Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień
Wpisany przez Administrator    piątek, 13 sierpnia 2021 00:00   W imieniu organizatorów zapraszamy na Festyn w ramach Narodowego programu szczepień.

wprowadził: Administrator

 
Ruszyły zajęcia plenerowe fitness & nordic walking!
Wpisany przez Administrator    piątek, 23 kwietnia 2021 00:00   

Fitness & Nordic Walking z Andrzejem

GMINNE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEK ZAPRASZA na zajęcia plenerowe z trenerem Andrzejem Bartłomowiczem:

Poniedziałek, Środa, Piątek - Fitness 17.00-18.00
miejsce: Stadion w Dobrej ul. Sportowa.

Wtorek, Czwartek - Nordic Walking 17.00-18.00
miejsce: zbiórka parking przy szkole w Dobrej.

Kontakt: GCKiB w Dobrej tel.91 424 19 39
Trener Andrzej Bartłomowicz tel. 693 102 179

ZAPRASZAMY

autor: Administrator

 


Strona 1 z 14