Początek wakacji w klubie GCKiB w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

W pierwszych tygodniach w Wołczkowie odbyły się następujące zajęcia:

Zajęcia kulinarne * W królestwie czekolady*

Podczas pierwszego naszego wakacyjnego spotkania coś na słodko, gdzie przenosimy się w świat czekolady. Ten uwielbiany przez małych i dużych smakołyk siódmego lipca obchodzi swoje święto. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o pochodzeniu, właściwościach i zastosowaniu wyrobu z nasion kakaowca. Wspólne czytanie opowiadania pt. „W czekoladowym królestwie” rozbawiło wszystkie dzieci, które równie chętnie rozwiązywały zadania związane z Królewną Pralinką. Po bajkowych zadaniach przyszedł czas na działanie w kuchni, ale na początku zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa. Do wykonania ciasteczek z czekoladą zostały zastosowane następujące składniki: masło, cukier, jajka, soda oczyszczana, proszek do pieczenia, mąka, cukier waniliowy i dużo czekolady. Dzieciom najbardziej podobało się formowanie kulek z ciasta oraz ich spłaszczanie. Następnie ciasteczka zostały umieszczone w piekarniku i w ciągu 15 minut były gotowe. Słodkości błyskawicznie zostały skonsumowane, a wyśmienity humor i ich smak pozostał na długo.

Zajęcia sportowe *Ćwiczyć każdy może *

W ramach promowania aktywności fizycznej, zdrowia i bezpieczeństwa, zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe w formie zadaniowej sprawności ogólnej. Zajęcia sportowe zostały poprzedzone pogadanką na temat zasad wykonywanych podczas zajęć ćwiczeń z zachowaniem ostrożności i zastosowaniem się do panujących warunków.

Dzieci w sposób wzorowy przeprowadziły rozgrzewkę, świetnie dawały sobie radę z pokonywaniem toru przeszkód. Bezpieczną formą do panujących warunków było zastosowanie metody obwodowej, która zapewniała zachowywanie wskazanych odległości pomiędzy ćwiczącymi.

Dzieci uczestniczyły w konkurencjach w których nie stosowaliśmy żadnych przyborów zachowując pełne bezpieczeństwo w związku z panującymi warunkami. Na koniec zajęć każdy z uczestników przeprowadził część rozciągającą zaangażowanych partii mięśniowych w celu szybszej regeneracji mięśni po odbytych ćwiczeniach.

Zajęcia plastyczne: Moja ulubiona postać z bajki i wakacje nad morzem.

Bajkowa praca plastyczna do której wykonania zastosowaliśmy:

-farbki w różnych kolorach
-papier biały i czarny
-nożyczki
-ołówek
-kredki
-cekiny i klej

Bajkowe cienie na kolorowym tle, które dzieci zastosowały, nadały blasku i wyjątkowej barwy wykonanym pracom. Zastosowanie wielu kolorów ukazało piękną krainę, magię dzieciństwa, pełną fantazyjnych bajkowych postaci. Bohaterowie bajkowych prac to: księżniczka, wróżka, smok, czarownica, misie. Duże zaangażowanie dzieci w wykonywanie prac ze swoim bohaterem zakończyło zajęcia wielkim uśmiechem i radością.

Celem zajęć było:

- wzbudzenie kreatywności w opisaniu swojej ulubionej postaci bajkowej
- rozwijanie uzdolnień plastycznych
- wzbogacenie warsztatu plastycznego dzieci oraz różnorodnych form plastycznych
- propagowanie bajek, baśni oraz twórczości literackiej dzieci
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni małych artystów

Podczas zajęć omówiliśmy i stosowaliśmy zasady bezpieczeństwa:

1. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca procedury zachowania bezpieczeństwa w filii GCKiB w Wołczkowie podczas zajęć.
2. Wszystkie osoby korzystające z oferty programowej GCKiB w Wołczkowie zostały zobowiązane do bezwzględnego przestrzegania i stosowania wywieszonego regulaminu dotyczącego przestrzegania procedury bezpieczeństwa COVID- 19.

Sporządził. A. Bartłomowiczautor: administrator