Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    środa, 11 stycznia 2012 13:03   

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej składa serdeczne podziękowania za wkład i serce włożone w organizację XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz pierwszy odbył się w gminie Dobra.

Sztab mieścił się i pracował w filii Gminnego Ośrodka Kultury na Bezrzeczu, przy ul. Koralowej 61C. XX Finał WOŚP odbył się na terenie sportowo-rekreacyjnym na Bezrzeczu przy ul. Górnej.

Zaczęliśmy granie od godziny 16:00 przy udziale artystów o wielkim sercu, którzy poświęcili swój cenny czas i zaangażowali się w tą wspaniałą akcję. Wszyscy artyści grali nieodpłatnie, zgodnie z ideą WOŚP. Występowały zespoły taneczne i wokalno-muzyczne. ”Oj działo się, działo się”.

Pomimo niesprzyjającej aury wokół sceny zgromadziło się liczne grono uczestników, którzy aktywnie włączyli się do wspólnego grania. Oczywiście nie zabrakło światełka do nieba, które po raz pierwszy wypuściliśmy tuż przed godziną 17:00. Kolorowe lampiony oświetliły niebo nad całą miejscowością Bezrzecze. Punktualnie o godzinie 20 tworząc ogromne serce na placu terenu rekreacyjno-sportowego w Bezrzeczu zapaliliśmy pochodnie, które były symbolem "Światełka do Nieba", które w tym czasie zapłonęło w całym kraju.

Wśród przygotowanych atrakcji nie zabrakło pokazów służb mundurowych takich jak Straż Graniczna, Powiatowa Straż Pożarna z Polic oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dobrej. Każdy z uczestników mógł zapoznać się z osprzętem poszczególnych jednostek, a także otrzymać odbitkę swoich linii papilarnych.

Gorący poczęstunek serwowała nasza mini gastronomia. W oddali płonęło duże ognisko, przy którym swobodnie każdy mógł się ogrzać.

Graliśmy z pompą do godziny 21:00. W XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Dobra udział wzięło 60 wolontariuszy. - To do nich kieruję szczególne słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie i zebrane pieniądze, które zasilą konto Fundacji WOŚP w zakupie najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą - powiedziała Zofia Hrynkiewicz, szefowa sztabu WOŚP w Bezrzeczu.

Łączna kwota zebranych pieniędzy przez wolontariuszy i uzyskana z licytacji w XX Finale WOŚP wynosi 21.355,52 PLN, 153,89 Euro i 5 Dolarów oraz wpłaty bezpośrednie na konto fundacji przez mieszkańców naszej gminy w kwocie 1200,00 PLN. - To niesamowity wynik, który udało nam się osiągnąć podczas pierwszego finału, który odbywał się w naszej gminie. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób uczestniczących XX, jubileuszowym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozliczenie przebiegało bardzo sprawnie, nie było żadnych naruszeń prawa i regulaminu WOŚP. Serdecznie dziękuję również całemu sztabowi - dodała Zofia Hrynkiewicz.

autor: własne
foto: Ewa Hrynkiewicz, Jakub Bessarab