Zapraszamy na Ferie Zimowe z Biblioteką
Wpisany przez Administrator    środa, 11 stycznia 2012 14:27   

Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrej zaprasza dzieci i młodzież na Ferie Zimowe, które odbędą się w terminie od 16 do 20 stycznia.

Tematem przewodnim tegorocznych ferii w Filii w Mierzynie będzie Astryd Lindgren i jej bohaterowie. Codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 14:00 do 16:00 przeniesiemy się w świat m.in. Pipi Lamstrung. Warsztaty plastyczne, łamigłówki, gry i zabawy, zajęcia edukacyjne to tylko część atrakcji jakie przygotowaliśmy na tegoroczne ferie z Filią w Mierzynie.

Filia w Dołujach oferuje natomiast gry i zabawy edukacyjne, podczas których nauczymy się korzystać z atlasu i globusu. Ponadto poznawać będzie zabytki Szczecina, które za pomocą farb, kredek oraz innych form plastycznych postaramy się wspólnie wykonać.

"Zimowe podróże po literaturze z Januszem Korczakiem" będą tematem przewodnim ferii w bibliotece w Dobrej. Poznamy przygody Króla Maciusia, a następnie wspólnie zredagujemy gazetkę, którą przekażemy na ręce Pani Wójt gminy Dobra, następnie będziemy bawić się na balu przebierańców na dworze Króla Maciusia.

W Wołczkowie ferie upłyną pod dyktando klimatu poetycko-lirackiego. Głośne czytanie baśni, zajęcia plastyczne i manualne będą czekać na dzieci i młodzież, które tegoroczne ferie zdecydują się spędzać razem z Biblioteką.

Gracjan Broda
Internet