Szukaj
logo witryny

Babcia i Dziadek z lizaków

logo gckib

Klub Dołuje

Instruktor:
Katarzyna Janczarek

Adres:
ul. Żubrza 7,
Dołuje

Telefon:
91 424 19 65

Godziny otwarcia:
wtorek – sobota: 13:00 – 21:00

Potrzebne materiały:

– lizaki chupa chups (lub inne, okrągłe);
– folia piankowa
– nożyczki;
– ołówek;
– klej biały;
– klej na gorąco;
– opcjonalnie gotowe, plastikowe oczka w wersji mini;
– ew. dodatkowe zdobniki, np. plastikowe, gotowe kwiatki;
– czarny cienkopis;
– ew. mini pomponiki;

Sposób wykonania:

1. Z gotowego szablonu wycinamy wszystkie części składowe. Jeśli chcecie, możecie je również stworzyć samodzielnie.
2. W pierwszej kolejności zabierzemy się za produkcję DZIADKA.
A) Na folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę – przód i tył, wąsy – x1, brwi, nos – x1, koszulę – x2, włosy – x1, podstawę – x1, dłonie – x2), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić koszulę i podstawę, to teraz jest na to odpowiednia pora. Namalowałam guziki, zaś na podstawie – sznurówki. Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów (przód – ten z uszami) i przyklejamy do niego: nos, wąsy, brwi oraz plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę.
D) Po obu stronach głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy (od strony wewnętrznej, tak by nie przysłaniały uszu).
E) Dalej, produkujemy muchę
F) Możemy już zabrać się za składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco

– Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
– Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam koszulę – najpierw jej przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment koszuli.
– Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę dziadka (z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną (bez uszu).
– Finalne zadanie to przyklejenie muchy.

3. Tworzenie lizakowej BABCI przebiega niemal w analogiczny sposób (z małymi wyjątkami):

A) Na folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę – x2, nos – x1, sweter – x2, włosy , podstawę – x1, dłonie – x2, kołnierzyk – x1), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić sweter, podstawę i kołnierzyk, to teraz jest na to odpowiednia pora. Na podstawie – zarys babcinych papuci (przykleiłam tam również mini pomponiki). Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów i przyklejamy do niego: nos, plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę i tworzymy rumieńce (wykorzystujemy tu czerwoną pastel).
D) Z przodu głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy – przednią część. Możemy ją dodatkowo ozdobić – np. przyklejając do niej drobne, gotowe, plastikowe kwiatuszki.
E) Kolejny etap pracy to składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco .

– Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
– Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam sweter – najpierw jego przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment sweterka .
– Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę babci(z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną głowy oraz włosy (również tylny fragment).
– Finalne zadanie to przyklejenie kołnierzyka.

Miłej zabawy.

Klub Dołuje

Instruktor:
Katarzyna Janczarek

Adres:
ul. Żubrza 7,
Dołuje

Telefon:
91 424 19 65

Godziny otwarcia:
wtorek – sobota: 

13:00 – 21:00

Aktualności z Dołuj

Dołuje

Na zdjęciu widzimy grupę dzieci siedzących w kręgu na rozłożonej plastikowej płachcie na trawie, podczas słonecznego dnia. Dzieci biorą udział w zajęciach sensorycznych, podczas których będą robiły piasek kinetyczny z użyciem skrobi kukurydzianej i oleju. Instruktorka siedzi pośrodku, wskazując na materiały, a dzieci z uwagą obserwują i przygotowują się do działania.

Ostatni tydzień wakacji w klubie GCKiB w Dołujach był pełen niezapomnianych wrażeń!

Nasze dzieciaki miały okazję uczestniczyć w wieluciekawych i kreatywnych zajęciach, które dostarczyły im mnóstwa radości inowych umiejętności. 🍬 Z wizytą przybyła do nas Magiczna Gąbeczka,

Dołuje

Zdjęcie przedstawia grupę uśmiechniętych dzieci siedzących przy stole, jedzących pizzę i pokazujących kciuki w górę.

🌞 W klubie GCKiB w Dołujach nieustannie dbamy o to, by dzieciaki miały mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć! Ostatnie dwa tygodnie były pełne twórczej zabawy i nowych doświadczeń! 🌞

W klubie GCKiB w Dołujach nieustannie dbamy o to, by dzieciaki miały mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć! Ostatnie dwa tygodnie były pełne twórczej zabawy i

Dołuje

Na zdjęciu widać siedmioro uśmiechniętych dzieci trzymających własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów w ozdobnych pudełkach. Dzieci stoją na trawie, a w tle widać zielone krzewy. Zdjęcie zostało zrobione podczas warsztatów na świeżym powietrzu.

🌞 W klubie GCKiB w Dołujach nie zwalniamy tempa, a nudy u nas nie znajdziecie! Kolejny tydzień pełen wrażeń za nami! 🌞

🎨 Znowu odwiedziła nas pani Kamila, a z nią – jak zawsze – było kolorowo i naukowo! Sensoplastyka okazała się strzałem w dziesiątkę dla naszych

Dołuje

Grupa trzynaściorga dzieci i dorosła kobieta pozują na świeżym powietrzu, trzymając słoiczki z kolorową masą. Dzieci są uśmiechnięte, w tle widać zielone drzewa

🌞 Trzeci tydzień wakacyjnych zajęć w klubie GCKiB w Dołujach już za nami, a działo się naprawdę wiele! 🌞

🌞 Trzeci tydzień wakacyjnych zajęć w klubie GCKiB w Dołujach już za nami, a działo się naprawdę wiele! 🌞 🎨 Dzieci miały okazję wykonać swoje

Nasze kluby i biblioteki

Skip to content