Szukaj

Kolejne spotkanie DKK za nami

Biblioteka Mierzyn

ludzie siedzą przy stole, jedzą i dyskutują

Biblioteka Mierzyn

Bibliotekarz:

Edyta Sztylc

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

esztylc@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

25.06.25-27.06.25

25 maja 2017 r. czytelniczki DKK spotkały się przy książce Eleny Ferrante „Historia nowego nazwiska”. W spotkaniu, które trwało przeszło dwie godziny, uczestniczyło aktywnie dziewięć czytelniczek wraz z moderatorem.

Każda z Pań miała wówczas okazję wyrazić własne zdanie i opinię nie tylko dotyczące samej twórczości autorki ale również postaci odgrywających główne role w powieści. Tradycyjnie, zdania wytrawnych już klubowiczek były podzielone. Nie ma jednak ciekawszej lektury od tej, która wzbudza emocje i kontrowersje. Wobec której głosy czytelników są skrajnie różne. Gdzie wątki wydają się nie mieć końca, nawet jeśli czasem są niedostrzegalne. Powieści, której bohaterów chciałoby się rozłożyć niemal na czynniki pierwsze, zwłaszcza że są nimi kobiety i ich niepowtarzalne charaktery.

Zatem „Historia nowego nazwiska”, która stanowi drugą już cześć losów niezwykłych kobiet i ich przyjaźni, to książka wyjątkowa zarówno dla fanów włoskiej pisarki jak i tych co chcieliby zapomnieć.

Czytelniczki DKK nie ograniczają się jednak tylko do lektur w postaci książki. W oczekiwaniu na pozostałych członków klubu, namiętnie przeglądają lokalna prasę. A po prawdziwie gorącej we włoskich klimatach dyskusji, degustują prawdziwie włoską pizzę.

autor: Edyta Sztylc
foto: Edyta Sztylc

Biblioteka MIERZYN

Bibliotekarz:

Edyta Sztylc

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

esztylc@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

25.06.25-27.06.25

Aktualności z naszej biblioteki

Biblioteka Mierzyn

Bookcrossing i coś jeszcze w bibliotece.

Halo, książkowe dusze i wakacyjni czytelnicy! Od 7 lipca serdecznie zapraszamy do udziału w akcji BOOKCROSSING, podczas której każdy czytelnik będzie mógł: ✅ bez zobowiązań

Biblioteka Mierzyn

DKK ZAPRASZA

Dyskusyjny Klub Książki „GCKiB w Mierzynie” zaprasza na spotkanie wokół powieści „Tangerynka” Christine Mangan!

Biblioteka Mierzyn

Co słychać w bibliotece?

Ja czytam dziś "Martwe mleko", bo przecież spotkanie z autorem już za momencik, a wypada wiedzieć, o czym będzie mowa… prawda? Zaparzyłam kawę, przysiadłam między

Biblioteka Mierzyn

Martwe mleko. Żywe historie. Przyjdź!

Są książki, które czyta się jednym tchem. Są też takie, po których człowiek patrzy za siebie, gdy wraca nocą z biblioteki…

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści