Szukaj

Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie

Biblioteka Mierzyn

Biblioteka Mierzyn

Bibliotekarz:

Patrycja Woźniak

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

pon: 14:00-18:00
wt-pt: 10:00-18:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

pwozniak@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

22-23.06.2026 kluby i biblioteki nieczynne

Tegoroczna, V już edycja NOCY BIBLIOTEK odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. całym kraju pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to jednocześnie wielkie święto dla wszystkich bibliotek i czytelnictwa. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek niemal wszystkie grupy społeczne.

Nasza filia przygotowała tym razem ofertę dla młodzieży, która stanowi najmniejszą grupę czytelniczą w naszej placówce. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić młodych ludzi do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki, ale również przekonać ich do słowa pisanego. W tym pomógł nam przygotowany przez koordynatorów akcji flirt z Markiem Hłaską. Okazało się, że młodzież świetnie potrafi bawić się i wykorzystywać słowa znanego polskiego pisarza.

Spotkaniu towarzyszyły też rozmowy dotyczące języka i jego barier, sposobów pokonywania ich i dobrych praktyk prowadzących do dialogu.

Nie zabrakło również zabawy pełnej pasji i humoru, bo skoro impreza ma w swojej nazwie „noc”, nie powinno w niej zabraknąć również mrocznej jej strony. Tym sposobem młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje parce plastyczne powstałe pod hasłem „Książka i mrok” oraz odbyć ciekawą sesję zdjęciową w oryginalnych przebraniach wśród regałów pełnych książek.

W spotkaniu uczestniczyła głównie młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie, której dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania z literaturą podczas Nocy Bibliotek.

Autor: Edyta Sztylc

Biblioteka MIERZYN

Bibliotekarz:

Patrycja Woźniak

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

pon: 14:00-18:00
wt-pt: 10:00-18:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

pwozniak@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

22-23.06.2026 kluby i biblioteki nieczynne

Aktualności z naszej biblioteki

Biblioteka Mierzyn, Biblioteka Wołczkowo

Filie w Mierzynie i Wołczkowie biorą udział w projekcie „Czytanie w rytmie AI”!

To się dzieje! Filie biblioteczne w Mierzynie i Wołczkowie dołączają do ogólnopolskiego projektu "Czytanie w rytmie AI"!

Biblioteka Dobra, Biblioteka Dołuje, Biblioteka Mierzyn, Biblioteka Wołczkowo

Wyrusz w „Podróż Biblioteczną” i zdobądź kartę podarunkową do Empiku!

Mamy dodatkową niespodziankę dla uczestników konkursu „Podróż Biblioteczna” – na zwycięzców I miejsca w każdej kategorii wiekowej czekają karty podarunkowe do Empiku!

Biblioteka Mierzyn

Lato w Bibliotece – tworzymy, marzymy i wspominamy!

Wakacje tuż za rogiem, a my już szykujemy dla Was wyjątkowe spotkania pełne kreatywności i dobrej zabawy!

Biblioteka Mierzyn

Spotkajmy się w Bibliotece w Mierzynie!

W czerwcu Biblioteka w Mierzynie zaprasza najmłodszych na dwa wyjątkowe spotkania pełne zabawy, książek i kreatywnych wyzwań.

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści