Szukaj

Dzień Drzewa

Biblioteka Wołczkowo

książki na stole

Biblioteka Wołczkowo

Bibliotekarz:

Beata Pypa

Adres:

ul. Lipowa 11a,
Wołczkowo

Godziny otwarcia:

pon-pt: 09:00-17:00

Telefon:

91 424 19 61

E-mail:

bpypa@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

28.07-14.08.25

pod nieobecność bibliotekarza książki przyjmuje i wypożycza kierownik klubu od wtorku do piątku w godzinach 14.00-20.00

W myśl Święta Drzewa, które obchodzimy w Polsce 10 października, w bibliotece GGKiB przy ul. Lipowej również panują trendy i klimaty ekologiczne.

Na pierwszy plan wysuwamy powieści A.Krawczyk z serii ” Ulica Wierzbowa”, gdzie jedna z bohaterek o imieniu Flora zaprasza do swojego zwyczajnego/ niezwyczajnego świata. Dzieciom także oferujemy „zielone”opowiadania i historie przygodowe z drzewem w tytułowej roli oraz zachęcamy do sięgnięcia po niesamowite informacje zawarte w przepięknie ilustrowanym albumie P. Sochy pt „Drzewa”.

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt.

Autor: Beata Pypa.

Biblioteka WOŁCZKOWO

Bibliotekarz:

Beata Pypa

Adres:

ul. Lipowa 11a,
Wołczkowo

Godziny otwarcia:

pon-pt: 09:00-17:00

Telefon:

91 424 19 61

E-mail:

bpypa@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

28.07-14.08.25

pod nieobecność bibliotekarza książki przyjmuje i wypożycza kierownik klubu od wtorku do piątku w godzinach 14.00-20.00

Aktualności z naszej biblioteki

Biblioteka Wołczkowo

dziewczynka w bibliotece z książką

Laureaci czytelnictwa w Wołczkowie wyłonieni

Na początku 2017 r. w bibliotece GCKiB w Wołczkowie wyłoniono trójkę laureatów w czytelnictwie. Są to trzy panie, które zostały nagrodzone za swoją postawę czytelniczą

Biblioteka Wołczkowo

logo gckib

Biblioteka w Wołczkowie dziękuje mieszkańcom za dary książkowe

Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie otrzymywaliśmy wiele ciekawych książek od mieszkańców naszej gminy. Pod koniec stycznia 2017 roku biblioteka w Wołczkowie ponownie została zasilona ciekawymi

Biblioteka Wołczkowo

pani na krześle pokazuje obrazek dzieciom

Biblioteka przyjazna dzieciom

W ramach cyklicznej akcji „Biblioteka Przyjazna Dzieciom”, odbyło się spotkanie z małymi czytelnikami z przedszkola P.S.P w Bezrzeczu przy ul. Koralowej. Celem wizyty było zachęcenie

Biblioteka Wołczkowo

książki na stole

Spotkanie z twórczością Tuwima

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. W związku z tym z początkiem września 5-cio osobowa grupa czytelników spotkała się w bibliotece aby poczytać wiersze J.

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści