Szukaj

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

Listopad
wt-sb: 13:00-21:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

w miesiącu grudniu 2025 r. pracuje od wtorku do soboty w godzinach 13.00-21.00

 dniach 14 i 21 marca 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek filii w Stolcu odbyły się warsztaty aktywizacyjne dla dorosłych, których program obejmował techniki rzeźbienia w owocach i warzywach stosowane w zdobieniu żywności i dekoracji stołu.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z historią sztuki carvingu, rodzajem używanych narzędzi, sposobami zabezpieczenia i pielęgnacji wyrzeźbionych prac.

Jak się okazało wykonywanie owocowych i warzywnych rzeźb nie jest szczególnie skomplikowane i nie wymaga nadzwyczajnych zdolności manualnych. Wyrzeźbione owoce i warzywa zaskakiwały kształtem, precyzją wykonania, przyciągały wzrok. Uczestnicy wykonali między innymi kwiaty oraz elementy roślinne z papryki, marchwi, selera naciowego, cukinii, rzodkiewki. Uwieńczeniem zdobytych umiejętności było wykonywanie motywów tajskich w melonie. Powstały piękne kompozycje. Zajęcia były znakomitym sposobem na integrację oraz relaks uczestników.

Zaproponowaliśmy paniom, które mają małe dzieci aby przyszły ze swoimi pociechami. Młodzież przygotowała zabawki oraz materiały do kolorowania w „Kąciku Malucha” i zaopiekowała się dziećmi. Spotkania okazały się bardzo udane, wspólnie spędziliśmy czas – dzieci, młodzież, dorośli oraz najstarsze pokolenie. Warsztaty bardzo spodobały się także młodzieży. Będziemy kontynuować spotkania carvingowe z dziećmi i młodzieżą pod opieką dorosłych uczestników warsztatów.

Środki na przeprowadzenie warsztatów pozyskano z projektu LGD Dobre Gminy, aktywizacja obszarów wiejskich.

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

Listopad
wt-sb: 13:00-21:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

w miesiącu grudniu 2025 r. pracuje od wtorku do soboty w godzinach 13.00-21.00

Aktualności ze Stolca

Stolec

Fotografia przedstawia stroik świąteczny - kółko w kształcie bombki z naturalnymi gałązkami.

Listopadowe warsztaty plastyczne c.d.  😊    

W filii w Stolcu różnorodna tematyka gościła podczas naszych zajęć. Odwiedziły nas jesienne wiewiórki „malowane” metodą decoupage 😊 Było też poważnie i wzniośle, gdy świętowaliśmy

Stolec

Fotografia przedstawia wianek opleciony mchem.

Natura przede wszystkim

Podczas ostatnich warsztatów w filii w Stolcu z naszymi seniorkami stworzyłyśmy bardzo naturalne wianki. Użyłyśmy głównie przepięknego mchu, szyszek, kawałków kory oraz chrobotka, który też

Stolec

Mikołajki w Klubie w Stolcu :)

Serdecznie zapraszamy 13 grudnia 2025 roku na godzinę 11.00 do Klubu GCKiB w Stolcu.

Stolec

Turniej Bilarda 8 Bil w Klubie GCKiB w Stolcu.

Poczuj sportowe emocje i weź udział w Turnieju Bilarda w Stolcu – świetna zabawa gwarantowana!

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści