Szukaj

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach

panie rzeźbią w owocach

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

wtorek-sobota: 14:00 – 22:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

 dniach 14 i 21 marca 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek filii w Stolcu odbyły się warsztaty aktywizacyjne dla dorosłych, których program obejmował techniki rzeźbienia w owocach i warzywach stosowane w zdobieniu żywności i dekoracji stołu.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z historią sztuki carvingu, rodzajem używanych narzędzi, sposobami zabezpieczenia i pielęgnacji wyrzeźbionych prac.

Jak się okazało wykonywanie owocowych i warzywnych rzeźb nie jest szczególnie skomplikowane i nie wymaga nadzwyczajnych zdolności manualnych. Wyrzeźbione owoce i warzywa zaskakiwały kształtem, precyzją wykonania, przyciągały wzrok. Uczestnicy wykonali między innymi kwiaty oraz elementy roślinne z papryki, marchwi, selera naciowego, cukinii, rzodkiewki. Uwieńczeniem zdobytych umiejętności było wykonywanie motywów tajskich w melonie. Powstały piękne kompozycje. Zajęcia były znakomitym sposobem na integrację oraz relaks uczestników.

Zaproponowaliśmy paniom, które mają małe dzieci aby przyszły ze swoimi pociechami. Młodzież przygotowała zabawki oraz materiały do kolorowania w „Kąciku Malucha” i zaopiekowała się dziećmi. Spotkania okazały się bardzo udane, wspólnie spędziliśmy czas – dzieci, młodzież, dorośli oraz najstarsze pokolenie. Warsztaty bardzo spodobały się także młodzieży. Będziemy kontynuować spotkania carvingowe z dziećmi i młodzieżą pod opieką dorosłych uczestników warsztatów.

Środki na przeprowadzenie warsztatów pozyskano z projektu LGD Dobre Gminy, aktywizacja obszarów wiejskich.

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

wtorek-sobota: 14:00 – 22:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

Aktualności ze Stolca

Stolec

Fotografia przedstawia plakat - zaproszenie na turniej.

Turniej Tenisa Stołowego w Filii w Stolcu.

Filia GCKiB w Stolcu oraz Koło LZS "Grom" Stolec serdecznie zapraszają na Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbędzie się dnia 30 listopada 2024r. w Klubie w

Stolec

Rajd Niepodległościowy

Święto Niepodległości można uczcić na kilka sposobów. Filia GCKiB w Stolcu zorganizowała symboliczny Rajd Niepodległościowy. Zaprosiliśmy do udziału sołtysa naszej wsi oraz leśniczego Leśnictwa Poddymin.

Stolec

Turniej Bilarda w Filii w Stolcu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Dobra na Turniej Bilarda "8 BIL" organizowany przez GCKiB Filię w Stolcu oraz Koło LZS "Grom" Stolec. Turniej odbędzie się w

Stolec

Fotografia przedstawia drzewko posadzone w szklanym naczyniu.

Jesienne warsztaty z „Bielikiem”

Fundacja Rozwoju Regionalnego „Bielik” przeprowadziła w filii GCKiB w Stolcu warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Przyroda w domu”. Uczestnikom przekazano praktyczną wiedzę

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści