Szukaj

Obchody 95. rocznicy odzyskania Niepodległości

Klub Dobra

Instruktor:

Marzena Krysińska

Adres:

ul. Graniczna 31,
Dobra

Godziny otwarcia:

wtorek - sobota 14:00 - 22:00

Telefon:

91 424 19 35

E-mail:

mkrysinska@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

W piątek, 8 listopada w Dobrej odbyły się uroczystości z okazji święta odzyskania Niepodległości. Inauguracją był apel na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej, w której odbyła się również wystawa przygotowana przez uczniów placówki.

Gości powitała Ewa Hrynkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej przekazując następnie głos wójt gminy Teresie Dera.

– „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy” – tak brzmi motto dzisiejszej, wyjątkowej uroczystości. Zgromadziliśmy się aby uczcić 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – rozpoczęła Teresa Dera.

Wójt gminy podkreśliła jak ważna jest pamięć o historii i jej kultywowanie.

Głos zabrał również Józef Piłsudski, a dokładnie przebrany za niego Andrzej Bartłomowicz wygłaszając oryginalną odezwę marszałka do narodu Polskiego.

– Wybiła godzina, w której Polska przestała być niewolnicą! Od teraz sama będzie stanowiła o swoim losie. Sama będzie budowała swoją przyszłość rzucając na szalę wypadków własne oręża – głosił Marszałek.

Po zakończeniu apelu, odśpiewaniu hymnu narodowego i oddaniu honorowej salwy z armaty uroczystości przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się wieczornica, którą uświetnił występ „Dobrawianek” w repertuarze pieśni patriotycznych.

Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu militarnego dostarczonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „SKARB” oraz parada w wykonaniu Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Uroczystości upamiętniające obchody 95. rocznicy odzyskania Niepodległości swoją obecnością zaszczycili lokalni kombatanci z panem Michałem Walawskim na czele.

Klub Dobra

Instruktor:

Marzena Krysińska

Adres:

ul. Graniczna 31,
Dobra

Godziny otwarcia:

wtorek - sobota 14:00 - 22:00

Telefon:

91 424 19 35

E-mail:

mkrysinska@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

Aktualności z Dobrej

Dobra

🌿✨ Warsztaty „Wiosenny wianek na drzwi” w GCKiB w Dobrej! ✨🌿

Przywitaj wiosnę pięknym, ręcznie wykonanym wiankiem na drzwi! 🌸💐 Podczas warsztatów stworzymy wyjątkowe dekoracje, które dodadzą uroku Waszym domom i wprowadzą świeżą, wiosenną energię. 🌞🏡

Dobra

Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica

Dobra

🧶✨ Warsztaty rękodzielnicze – stwórz swój koszyczek wielkanocny na szydełku! ✨🧺

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty rękodzielnicze, podczas których własnoręcznie wykonasz wielkanocny koszyczek! 🐣🌿

Dobra

🎶🌷 Wyjątkowy Dzień Kobiet w GCKiB w Dobrej! 🌷🎶

Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert pełen miłości, który odbędzie się z okazji Dnia Kobiet! 💖🎤 ✨ W trakcie koncertu usłyszą Państwo najpiękniejsze polskie i zagraniczne

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści