Szukaj

Obchody 95. rocznicy odzyskania Niepodległości

Klub Dobra

Instruktor:

Marzena Krysińska

Adres:

ul. Graniczna 31,
Dobra

Godziny otwarcia:

pon: 16:00-20:00
wt-pt: 12:00-20:00

Telefon:

91 424 19 35

E-mail:

mkrysinska@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

17.12.2025 ; 22-31.12.2025; 02.01.2026

W piątek, 8 listopada w Dobrej odbyły się uroczystości z okazji święta odzyskania Niepodległości. Inauguracją był apel na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej, w której odbyła się również wystawa przygotowana przez uczniów placówki.

Gości powitała Ewa Hrynkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej przekazując następnie głos wójt gminy Teresie Dera.

– „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy” – tak brzmi motto dzisiejszej, wyjątkowej uroczystości. Zgromadziliśmy się aby uczcić 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – rozpoczęła Teresa Dera.

Wójt gminy podkreśliła jak ważna jest pamięć o historii i jej kultywowanie.

Głos zabrał również Józef Piłsudski, a dokładnie przebrany za niego Andrzej Bartłomowicz wygłaszając oryginalną odezwę marszałka do narodu Polskiego.

– Wybiła godzina, w której Polska przestała być niewolnicą! Od teraz sama będzie stanowiła o swoim losie. Sama będzie budowała swoją przyszłość rzucając na szalę wypadków własne oręża – głosił Marszałek.

Po zakończeniu apelu, odśpiewaniu hymnu narodowego i oddaniu honorowej salwy z armaty uroczystości przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się wieczornica, którą uświetnił występ „Dobrawianek” w repertuarze pieśni patriotycznych.

Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu militarnego dostarczonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „SKARB” oraz parada w wykonaniu Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Uroczystości upamiętniające obchody 95. rocznicy odzyskania Niepodległości swoją obecnością zaszczycili lokalni kombatanci z panem Michałem Walawskim na czele.

Klub Dobra

Instruktor:

Marzena Krysińska

Adres:

ul. Graniczna 31,
Dobra

Godziny otwarcia:

pon: 16:00-20:00
wt-pt: 12:00-20:00

Telefon:

91 424 19 35

E-mail:

mkrysinska@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

17.12.2025 ; 22-31.12.2025; 02.01.2026

Aktualności z Dobrej

Dobra

Hej! Dzieje się w naszym klubie GCKiB w Dobrej – koncert z okazji Święta Niepodległości!

Świętuj z nami Niepodległość przy dźwiękach rockowych i polskich klasyków – koncert Queen’s Champions w klubie GCKiB w Dobrej już 14 listopada!

Dobra

Uwaga: ze względu na intensywne opady deszczu następuje zmiana miejsca pierwszych punktów programu

Szanowni Państwo, ze względu na dzisiejszą aurę po uroczystej mszy w Kościele w Dobrej, przenosimy się bezpośrednio do GCKiB w Dobrej.

Dobra

Wolność niejedno ma imię… zapraszamy na koncert!

14 listopada (piątek), godz. 18:00 spotykamy się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej (ul. Graniczna 31), aby uczcić naszą niepodległość muzyką, która porusza

Dobra

Miłość Energią Serca. Zapraszamy na wyjątkowe bioenergoterapeutyczne warsztaty samouzdrawiania!

To czas, by zatrzymać się, poczuć wewnętrzny spokój i otworzyć serce na dobrą energię. Podczas spotkania:💚 połączysz się z energią miłości,💎 stworzysz własne Serce z

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści